შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული შ.გ. გორში დააკავეს.
მას ბრალი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში ედება, რამაც სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, მიმდინარე წლის 3 ივნისს, ქალაქ გორში, 1979 წელს დაბადებული ზ.რ. ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა.
პოლიციის მიერ ბრალდებული პირადი ჩხრეკის შედეგად ამოღებულია,სავარაუდოდ, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი ფხვნილისებრი ნივთიერება და 5 მოთეთრო აბი.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained Sh.G. (DoB1984), as a result of operative-investigative activities in Gori.
The detainee is accused of causing serious damage to health on purpose, resulting in loss of life.
The investigation established that the accused person shot Z.R., (DoB 1979) with a firearm, in the town of Gori on June 3 of the current year and fled from the place of crime. The wounded man died shortly after being transferred to the medical facility.
As a result of the personal search held by police, the alleged drug-containing powder and 5 white pills were seized as evidence.
Investigation is in progress under the articles 117 and 260 envisaged by the Criminal Code of Georgia.